Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nie będzie przystanku rowerowo-kajakowego


Nie będzie przystanku rowerowo-kajakowego

W tym roku w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Pułaskiego nad Jeziorką w ramach budżetu obywatelskiego miał powstać przystanek rowerowo-kajakowy. Niewielka przystań nie zostanie jednak zbudowana. Urzędnicy stwierdzili, że uniemożliwiają to zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Rowerzyści będą musieli zadowolić się inną inwestycją - w Klarysewie powstanie zadaszony i monitorowany parking dla rowerów.


Jednym z projektów zgłoszonych w ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego był przystanek rowerowo-kajakowy w Skolimowie. Pomysł mieszkańców najpierw został sprawdzony przez urzędników, a następnie w głosowaniu wybrany do realizacji. Miał powstać na terenie dawnej stacji kolejki wąskotorowej przy ulicy Pułaskiego 4. Dość nieoczekiwanie, okazało się, że przystani dla kajakarzy i rowerzystów jednak nie da się zlokalizować w tym miejscu. "Odstąpiono od realizacji zadania w ramach budżetu obywatelskiego ze względu na sprzeczne zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego tego terenu" - wyjaśnia urząd miasta. Być może projekt wróci w przyszłym roku, kiedy uda się rozstrzygnąć sporne kwestie. Jeżeli niezbędna będzie zmiana planu, procedura może potrwać nawet kilka lat.

Warto przypomnieć, że całą nieruchomość niedawno przeznaczono na cele publiczne. Radni uznali, że działka nad rzeką idealnie nadaje się zarówno na cele turystyczne czy rekreacyjne dla mieszkańców i gości, jak i mogłaby służyć lokalnej społeczności do spotkań oraz wypoczynku. W przyszłości ma powstać koncepcja zagospodarowania działki i adaptacji budynku. Jeszcze nie wiadomo, co dokładnie miałoby tu powstać, ale zmiana planu może być i tak potrzebna.

Reklamy Google:


Rowerzyści będą musieli zadowolić się inną inwestycją, która powstanie w ramach budżetu obywatelskiego. W Klarysewie wkrótce powstanie zadaszony, monitorowany parking dla rowerów. Zostanie zbudowany przy ul. Warszawskiej, niedaleko poczty i stacji Konstancińskiego Roweru Miejskiego. Parking ma przede wszystkim służyć mieszkańcom przesiadającym się do miejskich autobusów. Dlatego też będzie zlokalizowany na początku pierwszej strefy biletowej. Drugi taki parking ma powstać na Grapie, naprzeciwko banku i poczty.

Niestety nieco dłużej na poprawę infrastruktury nad Jeziorką będą musieli poczekać kajakarze. W tym roku został zbudowany pomost przy jazie spiętrzającym wodę w Jeziornie. W planach są jeszcze dwa. Miały powstać już w tym roku. Jednak ich budowa okazała się znacznie bardziej skomplikowana niż urzędnicy pierwotnie zakładali. Przedłużają się prace projektowe i formalności związane z niezbędnymi uzgodnieniami. Jeden z planowanych pomostów na 12 kajaków ma zostać zbudowany w Parku Zdrojowym, na tzw. stawie Gołąbka. Natomiast drugi, znacznie większy, z tarasem widokowym przy Hugonówce. Jeśli urzędnicy uporają się ze wszystkimi trudnościami, budowa prawdopodobnie zacznie się w przyszłym roku.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


wtorek 24 października 2017 - 07:04:15 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja