Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin pobiegł dla Jana Pawła II


Konstancin pobiegł
dla Jana Pawła II


W Habdzinie odbył się XI Otwarty Bieg Papieski. Wystartowało w nim prawie 200 zawodników, którzy uczcili pamięć Jana Pawła II. Pierwsi do mety dobiegli Krzysztof Wasiewicz oraz Oliwia Malmon. Jednak najważniejsze były wspólna zabawa i hołd złożony Karolowi Wojtyle. Obchodom Dnia Papieskiego w Konstancinie-Jeziornie towarzyszyły także msza polowa oraz rodzinny piknik z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.


Obchody zainaugurowała msza polowa, którą odprawił ks. Robert Tomasik, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie. Na linii startu tegorocznego Biegu Papieskiego stanęło prawie 200 zawodników, ubranych w koszulki z podobizną Jana Pawła II. Jak co roku w biegu wzięli udział dorośli oraz dzieci.

Reklamy Google:


Dystans ponad 4 kilometrów najszybciej pokonał Krzysztof Wasiewicz, który dobiegł do mety już po 13 minutach i 48 sekundach. Natomiast wśród kobiet najszybsza była Oliwia Malmon z czasem 16 minut i 55 sekund. Jednak wynik nie był aż tak istotny. Najważniejsza była pamięć o wielkim Polaku - św. Janie Pawle II. Liczyły się także wspólna, rodzinna zabawa na świeżym powietrzu, integracja i promocja zdrowego trybu życia.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, które wręczali m.in. wiceburmistrz Ryszard Machałek, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Cieślawski oraz wiceprzewodniczące Alfreda Konopka i Grażyna Chojnowska, radna Agata Wilczek, która jest również sołtysem Habdzina, a także Jolanta Urbańska, dyrektor GOSiR-u i Andrzej "Bobo" Bobowski, król polskich kibiców. Najstarsi uczestnicy biegu - Danuta Bednarek i Kazimierz Wlazło otrzymali okolicznościowe puchary i albumy o sporcie. Kondycji i pozytywnego nastawienia do życia mógłby im pozazdrościć niejeden 20-latek.

Po sportowych emocjach w Habdzinie odbył się tradycyjny piknik rodzinny. Czas uczestnikom umilały warszawskie melodie. Można było także rozgrzać się i posilić przepysznym żurkiem. Całą imprezę prowadził Mirosław Milewski, prezes firmy DEM’a Promotion Polska, jeden z inicjatorów dorocznej imprezy. Dzień Papieski zakończyła wspólna modlitwa oraz "Barka", ulubiona pieśń papieża Polaka, którą zaśpiewali wszyscy uczestnicy.

Organizatorami byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, sołectwo Habdzin, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie oraz DEM’a Promotion Polska. Jednym z patronów medialnych biegu był nasz portal Konstancin24.eu.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:
młodzież 16-20 lat: Oliwia Malmon i Piotr Szymański
dorośli 21-30 lat: Karolina Mirkowska i Krzysztof Wasiewicz
dorośli 31-40 lat: Aleksandra Golon i Hubert Grabowski
dorośli 41-50 lat: Magdalena Rembowska i Marcin Łytek
dorośli 51-60 lat: Hanna Jakubiak i Ryszard Łukaszewicz
dorośli 61+ lat: Sabina Szmytke i Bogusław Rygalski

Fot. GOSiR Konstancin

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Dzień Papieski
w Konstancinie


Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny uczcili pamięć Jana Pawła II podczas obchodów Dnia Papieskiego, które tradycyjnie odbyły się w Habdzinie. W tym roku w jubileuszowym X Otwartym Biegu Papieskim wystartowało ponad 200 zawodników. Pierwszy na mecie był Piotr Tokarski. Obchodom towarzyszyły również msza oraz piknik rodzinny.IX Bieg Papieski
- relacja i zdjęcia


Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna w niedzielę uroczyście obchodzili Dzień Papieski. W Habdzinie odbył się doroczny piknik rodzinny oraz IX Otwarty Bieg Papieski. Jak co roku, w zawodach upamiętniających Jana Pawła II wzięło udział kilkaset osób. Oprócz rywalizacji sportowej piknik uświetniły także występy artystyczne.VIII Bieg Papieski
- relacja i zdjęcia


Ponad 300 osób wzięło udział w VIII Otwartym Biegu Papieskim, który w niedzielę odbył się w Habdzinie. Biegacze uczcili nie tylko kolejną rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, lecz także poległych i wałczących w Powstaniu warszawskim. Biegowi towarzyszył tradycyjny piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.Dzień Papieski
w Konstancinie


Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny uczcili 35. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II. Ponad 300 osób wzięło udział w VII Otwartym Biegu Papieskim, który tradycyjnie odbył się w Habdzinie. Oprócz sportowych emocji odbyły się również msza oraz piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.VI Otwarty Bieg Papieski
- relacja i zdjęcia


W niedzielę 14 października w Habdzinie odbył się VI Otwarty Bieg Papieski z okazji 34. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II. W biegu, któremu towarzyszył piknik rodzinny oraz msza w intencji Ojca Świętego, wzięło udział aż 306 zawodników.

środa 18 października 2017 - 14:57:31 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja