Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Remont Mirkowskiej zmorą kierowców i pieszych


Remont Mirkowskiej zmorą kierowców i pieszych

Remont ulicy Mirkowskiej daje się we znaki mieszkańcom Konstancina-Jeziorny. Zamknięcie drogi w porannych i popołudniowych godzinach szczytu powoduje korki na głównych trasach naszego miasta. Jednak najwięcej uciążliwości dotyczy osiedla Mirków. Nie najlepiej przygotowana tymczasowa zmiana organizacji ruchu na osiedlu okazała się zmorą dla kierowców i pieszych.


Na początku października zaczęła się długo oczekiwana i zapowiadana przez urzędników gminy i powiatu wspólna przebudowa ul. Mirkowskiej. Nawierzchnia zostanie wymieniona na odcinku od al. Wojska Polskiego do mostu na Jeziorce. Drogowcy zaczęli remont od strony kościoła i ul. Mirkowska została zamknięta do ul. Jaworskiego. Na czas przebudowy trzeba było zmienić trasę autobusu linii 710, który omija Mirków. Długi autobus nie miał gdzie zawrócić. Mieszkańcy mogą korzystać z komunikacji zastępczej - zmieniono trasy mikrobusów linii L-15, L-21, L-28. Można nimi dojechać do przystanków umożliwiających przesiadkę.

Reklamy Google:


Oficjalny dojazd na osiedle miał prowadzić tylko od strony ul. Bielawskiej. Jednak mieszkańcom umożliwiono również wjazd na osiedle przez kościelny parking oraz... parkowe alejki. Niestety szybko się okazało, że z przejazdu korzystają nie tylko mieszkańcy, ale także inni kierowcy, chcący ominąć korki na ul. Warszawskiej.

Odwiedziliśmy Mirków, by sprawdzić sytuację. Takiego bałaganu chyba nikt się nie spodziewał. Samochody przeciskające się wąskimi osiedlowymi uliczkami, auta pędzące parkowymi alejkami i trawnikami, sprzeczki kierowców z pieszymi, dźwięk klaksonów i wyzwiska wykrzykiwane przez uchylone szyby.

"Nie można nawet wyjść z psem na spacer, bo przez park prowadzi autostrada" - skarży się pani Wanda. Część alejek już została zagrodzona, żeby kierowcy korzystali tylko z jednej prowadzącej obok kościoła oraz przedszkola i nie jeździli na skróty. Ponadto oznakowanie osiedlowych uliczek na czas remontu pozostawia wiele do życzenia. "Obcy" błądzą między blokami, nie mogąc wydostać się z osiedla. "Tu wszędzie są znaki o ślepej uliczce" - mówi nam jeden z kierowców, rozkładając bezradnie ręce. Utknął w korku wraz z kilkoma innymi autami, które zablokowały się nawzajem na ślepej uliczce, próbując wyjechać na rozkopany fragment ul. Mirkowskiej. Wszyscy musieli cofać na wąskiej ulicy. Nie obyło się bez emocji. Mieszkańcy obserwując te sceny, raczej niechętnie wskazują właściwą drogę. "Dobrze im tak. Niech się trochę pomęczą. To nie jest obwodnica" - komentuje mężczyzna, przyglądający się zatorowi obok filii Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Jaworskiego.

Remonty zawsze powodują uciążliwości i pewnie nie ma idealnego rozwiązania. Nie można zupełnie zamknąć osiedla, ani wytyczyć nieuciążliwych objazdów. Nie da się także sprawdzać kto jest mieszkańcem Mirkowa, a kto tylko przejeżdża przez osiedle. Na szczęście roboty budowlane idą pełną parą i wkrótce drogowcy pewnie przeniosą się na kolejny odcinek - od mostu do ul. Jaworskiego. Wtedy ruch będzie się odbywał od strony al. Wojska Polskiego. Cała przebudowa ma potrwać do końca października. Mieszkańcy Mirkowa muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Niebawem wszystko wróci do normy.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Remont Mirkowskiej
- zmiany w komunikacji


Rusza remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Inwestycja spowoduje utrudnienia w komunikacji, w tym także autobusowej. Od poniedziałku, 18 września nastąpią zmiany w kursowaniu linii 710, N50 i linii lokalnych L15, L21, L28.Remont Mirkowskiej
do końca października


Wreszcie rozpocznie się zapowiadany remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Utrudnienia na jednej z głównych ulic naszego miasta z pewnością odczują wszyscy kierowcy. Na największe komplikacje muszą przygotować się mieszkańcy Mirkowa. Nawierzchnia na odcinku od al. Wojska Polskiego do mostu ma zostać wymieniona do końca października.Remont Mirkowskiej
z problemami


Zapowiadany remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie raczej nie ruszy w wakacje. Dwa przetargi na wykonawcę kompleksowej przebudowy drogi oraz kanalizacji nie przyniosły rozstrzygnięcia. Nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace budowlane, ale termin ich ukończenia w tym roku jest już mało prawdopodobny.Wakacyjna przebudowa
ulicy Mirkowskiej


W wakacje w Konstancinie-Jeziornie ruszy kompleksowy remont ulicy Mirkowskiej od al. Wojska Polskiego do mostu na Jeziorce. Prace na jednej z głównych ulic naszego miasta z pewnością spowodują długotrwałe utrudnienia w ruchu.

czwartek 12 października 2017 - 15:25:10 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja