Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Rodzinne święto latawca w Konstancinie


Rodzinne święto latawca
w Konstancinie


W sobotę, 7 października za targowiskiem w Konstancinie-Jeziornie odbyło się doroczne Święto Latawca, w którym uczestniczyło ponad 100 osób, zarówno rywalizując w zawodach latawców, jak i podziwiając pokazy modelarskie. Słoneczna pogoda i rodzinna atmosfera gwarantowały dobrą zabawę.


Słoneczny dzień sprzyjał rekreacji na świeżym powietrzu, dlatego łąka nieopodal targowiska wypełniła się sympatykami modelarstwa. Odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Dyrektora Biura Mazowieckiej Organizacji LOK. Co prawda tylko niektórym latawcom udało się wznieść w powietrze, bo wiatr był dość słaby, ale wszystkie modele imponowały kolorami i starannością wykonania. Pokazy i zawody przyszły podziwiać całe rodziny. Dzieci i młodzież, którzy wykonali własne latawce rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Jury, w którego składzie byli sędziowie modelarstwa Maciej Kozłowski, Jarosław Siwirski i Michał Kozłowski, oceniło zarówno wykonanie latawców, jak i ich loty.

Reklamy Google:


Wśród najmłodszych dzieci (do 6 lat) wygrał Alan Mąkosa. Na kolejnych stopniach podium stanęli Michał Ruciński oraz Julia Żurakowska. W kategorii wiekowej do 8 lat w gronie chłopców najlepszy okazał się Antek Łucki, a wśród dziewczynek - Jula Wrotek. Rywalizację 10-latków wygrali Zosia Sobota i Mateusz Kobyliński. W najstarszej kategorii do 14 lat najlepsze okazały się latawce Bartosza Goliszewskiego (w kategorii chłopców) oraz Mai Soboty, Oli Batorowskiej i Kasi Mądrej (praca zespołowa w żeńskiej kategorii). Po rywalizacji i uroczystej dekoracji laureatów każdy z uczestników zawodów mógł posilić się przepyszną kiełbaską z grilla.

Tegoroczne Święto Latawca, było przygotowane przez Konstanciński Dom Kultury, Mazowiecką Organizację Wojewódzką Ligi Obrony Kraju oraz Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Nasz portal Konstancin24.eu był patronem medialnym wydarzenia. Zainteresowani modelarstwem mogą rozwijać swoją pasję w pracowni, która mieści się w filii Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Jaworskiego 24. Prowadzi ją instruktor Zbigniew Ciećwierz.

Wyniki zawodów

Dzieci do lat 6
1. Alan Mąkosa
2. Michał Ruciński
3. Julia Żurakowska

Dziewczynki do lat 8
1. Jula Wrotek
2. Zosia Chiszko
3. Lea Batorska

Chłopcy do lat 8
1. Antek Łucki
2. Jaś Ruciński
3. Olek Goliszewski

Dziewczynki do lat 10
1. Zosia Sobota
2. Zuzia Pająk
3. Zuzia Kamać

Chłopcy do lat 10
1. Mateusz Kobyliński
2. Filip Uśniacki
3. Eryk Wojdak

Chłopcy do lat 14
1. Bartosz Goliszewski
2. Olek Kwiel, Dawid Włodarczyk, Józef Bednarczyk - praca zespołowa
3. Dariusz Dziedziak

Dziewczynki do lat 14
1. Maja Sobota, Ola Batorowska, Kasia Mądra - praca zespołowa
2. Ola Skoczylas
3. Ola Ciszewska

Źródło: Konstanciński Dom Kultury

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


czwartek 12 października 2017 - 07:47:10 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja