Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie


Królewski Ogród Światła
w Wilanowie


Królewski Ogród Światła w Wilanowie powraca w zupełnie nowej odsłonie. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkroczą w przestrzeń, w której poczują się jak na królewskim dworze. Rozświetlone pergole, misternie zdobione pawilony, fontanny, róże i drzewka pomarańczowe - wszystko wykreowane za pomocą światła. Zimowa wystawa plenerowa będzie czynna od 28 października do 25 lutego 2018 r.


Nowa koncepcja świetlnej oprawy ogrodu wilanowskiego przygotowana przez firmę Multidekor jest elegancka, wyrafinowana i wprost nawiązuje do piękna architektury oraz historii pałacu. Każdy element i detal ekspozycji odwołuje się do źródeł ikonograficznych, herbu Jana III Sobieskiego oraz symboliki pałacu.

Reklamy Google:


Na dziedzińcu gości przywita strzeżona przez orły rozświetlona pergola. W ogrodzie północnym zwiedzający wejdą w aleję obsadzoną pnączami oraz zobaczą XVII-wieczną altanę. Stamtąd przejdą do rozświetlonego kandelabrami tarasu górnego, gdzie zobaczą świetlne herby Jana III Sobieskiego oraz misternie zdobione pawilony. Po środku tej części ogrodu światłem rozkwitną też drzewka pomarańczowe - podobne do tych, które rosły w królewskiej oranżerii.

Dla gości przygotowano również pięknie zdobioną świetlistą ramę, aby mogli w niej zrobić sobie zdjęcie na tle pałacu. Tak jak w latach ubiegłych w weekendy nie zabraknie także mappingów, czyli trójwymiarowych pokazów wyświetlanych na fasadzie pałacu, łączących światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają.

DATY I GODZINY OTWARCIA:
28 października 2017 r. - 25 lutego 2018 r. (poza 1 listopada, 24 i 31 grudnia), godz. 16-21; w weekend 28-29 października ekspozycja czynna w godz. 17-21

DATY I GODZINY MAPPINGÓW:
wszystkie soboty i niedziele (poza 24, 25, 31 grudnia), godz. 18:30, 19:30, 20:30 (od listopada również 17:30)

BILETY:
• poniedziałek - piątek: 10 zł - bilet zwykły, 5 zł - bilet ulgowy, dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny
• sobota - niedziela: 20 zł - bilet zwykły, 10 zł - bilet ulgowy, dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


czwartek 05 października 2017 - 16:48:46 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja