Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Remont Mirkowskiej - zmiany w komunikacji


Remont Mirkowskiej
- zmiany w komunikacji


Rusza remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Inwestycja spowoduje utrudnienia w komunikacji, w tym także autobusowej. Od poniedziałku, 18 września nastąpią zmiany w kursowaniu linii 710, N50 i linii lokalnych L15, L21, L28.


Linia 710

Autobus jadący z Warszawy skręci w lewo w ulicę Mirkowską, następnie skręci w prawo w ul. Bielawską, a na rondzie AK w Jeziornie skręci w lewo w ul. Warszawską i dalej pojedzie stałą trasą do Piaseczna.

Autobus jadący z Piaseczna na rondzie Jana Pawła II skręci w lewo w ul. Warszawską, następnie skręci w prawo w ul. Bielawską, potem w lewo w ul. Mirkowską, w prawo w ul. Warszawską, a dalej pojedzie stałą trasą do Warszawy.

Autobus tej linii nie będzie kursował ul. Mirkowską na odcinku od ul. Bielawskiej do Alei Wojska Polskiego. Przewidywany termin przywrócenia tego odcinka to 31 października 2017 r. Na ul. Bielawskiej w pobliżu ronda AK w Jeziornie, zorganizowane zostaną tymczasowe przystanki dla podróżujących w każdą stronę.

Reklamy Google:


Autobus nocny N50

Autobus jadący z Warszawy skręci w lewo w ul. Mirkowską, następnie w prawo w ul. Bielawską, na rondzie AK w Jeziornie skręci w lewo w ul. Warszawską i dalej pojedzie stałą trasą.

Autobusy linii L15, L21, L28

Autobus jadący z Borowiny, z Góry Kalwarii, Baniochy, od 18 września 2017 r. skręca z ul. Warszawskiej w prawo w ul. Mirkowską i dojedzie do biurowca Metsa Tissue (Mirków). Stąd pasażerowie wrócą ul. Mirkowską, skręcą w lewo w ul. Bielawską, a na rondzie AK w Jeziornie skręcą w lewo w ul. Warszawską i dalej pojadą stałą trasą.

W zależności od harmonogramu robót budowlanych na ul. Mirkowskiej, linie te będą kursowały także inną trasą. Na rondzie Jana Pawła II skręcą w Aleję Wojska Polskiego, następnie skręcą w lewo w ul. Mirkowską, przy biurowcu Metsa Tissue (Mirków) zawrócą i pojadą w Aleję Wojska Polskiego. Od ronda Jana Pawła II pojadą stałą trasą.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie internetowej www.ztm.waw.pl.

Przypomnijmy, kompleksowa przebudowa ul. Mirkowskiej miała zacząć się w wakacje, kiedy ruch jest znacznie mniejszy. Jednak urzędnikom nie udało się znaleźć wykonawcy. W pierwszym przetargu nikt się nie zgłosił, a w drugim oferta znacznie przewyższała sumę, którą powiat zaplanował wydać na remont. Samorządowi powiatu zależy na tym, żeby remont drogi zakończył się jeszcze w tym roku. W przeciwnym razie mógłby stracić rządową dotację w wysokości 1,3 mln złotych, którą otrzymał na tę inwestycję. Żeby w końcu rozstrzygnąć przetarg, a tym samym szybciej wyremontować Mirkowską samorządowcy postanowili oddzielnie zrealizować prace kanalizacyjne.

Zmiany poskutkowały. Trzeci przetarg rzeczywiście przyniósł rozstrzygnięcie. Nie obyło się jednak bez kolejnych komplikacji. Starostwo musiało ostatecznie podwoić swój budżet na to zadanie. Ulicę Mirkowską przebuduje firma Fal-Bruk, która przy niej prowadzi wytwórnię masy bitumicznej. Będzie miała więc bardzo blisko na plac budowy. Wymiana nawierzchni oraz budowa całej infrastruktury wraz z chodnikami, ścieżką rowerową i oświetleniem będzie kosztowała ponad 4,47 mln złotych - prawie dwa razy więcej niż samorząd powiatu planował wydać.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Remont Mirkowskiej
do końca października


Wreszcie rozpocznie się zapowiadany remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Utrudnienia na jednej z głównych ulic naszego miasta z pewnością odczują wszyscy kierowcy. Na największe komplikacje muszą przygotować się mieszkańcy Mirkowa. Nawierzchnia na odcinku od al. Wojska Polskiego do mostu ma zostać wymieniona do końca października.Remont Mirkowskiej
z problemami


Zapowiadany remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie raczej nie ruszy w wakacje. Dwa przetargi na wykonawcę kompleksowej przebudowy drogi oraz kanalizacji nie przyniosły rozstrzygnięcia. Nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace budowlane, ale termin ich ukończenia w tym roku jest już mało prawdopodobny.Wakacyjna przebudowa
ulicy Mirkowskiej


W wakacje w Konstancinie-Jeziornie ruszy kompleksowy remont ulicy Mirkowskiej od al. Wojska Polskiego do mostu na Jeziorce. Prace na jednej z głównych ulic naszego miasta z pewnością spowodują długotrwałe utrudnienia w ruchu.

niedziela 17 września 2017 - 09:33:57 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja