Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Droga nr 721: W Piasecznie już budują...


Droga nr 721:
W Piasecznie budują, a kiedy w Konstancinie?


Rozpoczął się długo oczekiwany remont drogi wojewódzkiej nr 721. Drogowcy wymieniają nawierzchnię na odcinku od ul. Mleczarskiej do ul. Julianowskiej w Piasecznie. Kiedy zostanie przebudowany konstanciński fragment trasy? Prace w naszym mieście są planowane na 2019 rok.


Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podzielił przebudowę trasy na trzy etapy. Najpierw zostanie wyremontowany piaseczyński odcinek. W przyszłym roku drogowcy mają wymienić asfalt na 10-kilometrowym fragmencie w gminach Lesznowola i Raszyn. Przebudowa ulic Pułaskiego i Piaseczyńskiej w naszym mieście, od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie prawdopodobnie zacznie się w 2019 roku. Obecnie projektanci przygotowują dokumentację, która ma być gotowa w przyszłym roku. Jeśli nie pojawią się żadne komplikacje, MZDW pod koniec przyszłego roku planuje ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji. Jeśli samorząd województwa znajdzie fundusze na tę inwestycję i nie pojawią się żadne nieoczekiwane komplikacje, prace budowlane zaczną się w 2019 roku.

Reklamy Google:


Przygotowania do przebudowy trasy znacznie przyspieszyły apele lokalnych samorządowców i mieszkańców. Dwa lata temu pod petycją do władz województwa podpisało się ponad 3 tys. osób. Dzięki temu po wielu latach bezczynności i przekładania kolejnych terminów, MZDW wreszcie wziął się do pracy. Rozpoczęły się czasochłonne procedury, które mają potrwać do końca przyszłego roku. Droga wojewódzka nr 721 na odcinku ulicy Pułaskiego w Konstancinie-Jeziornie należy do najgorszych i najbardziej niebezpiecznych w gminie i powiecie, przy czym jest także jedną z najbardziej ruchliwych tras. Od wielu lat utrudnienia odczuwają zarówno kierowcy jak i piesi oraz rowerzyści, poruszający się wyboistym poboczem, bez chodnika. MZDW zapewnia, że w ciągu najbliższych lat problemy zostaną rozwiązane. W ramach przebudowy powstanie nie tylko nowa nawierzchnia, lecz także chodniki, ścieżka rowerowa, odwodnienie, zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych oraz pasy do skręcania.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Droga z Konstancina do Piaseczna w budżecie Mazowsza

W ubiegłym tygodniu Sejmik Województwa Mazowieckiego uchwalił budżet na 2016 rok. Radni przyznali finanse na przygotowanie dokumentacji przebudowy drogi wojewódzkiej nr 721, na odcinku między Piasecznem a Konstancinem (ul. Pułaskiego). Jednak nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace, ponieważ przygotowania mogą zająć nawet kilka lat.Uczniowie No Bell wsparli akcję "Droga 721"

Pod koniec września uczniowie Gimnazjum No Bell w Konstancinie-Jeziornie zaangażowali się w społeczną akcję zbierania podpisów popierających przebudowę drogi 721. Od wielu lat na drodze łączącej Piaseczno i Konstancin dochodzi do wypadków i kolizji z udziałem pieszych oraz rowerzystów.

środa 09 sierpnia 2017 - 12:55:25 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja