Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

100 dębów na jubileusz Konstancina


100 dębów na jubileusz Konstancina

Z okazji tegorocznych jubileuszów - 100-lecia uzdrowiska oraz 120-lecia Konstancina - burmistrz Kazimierz Jańczuk zachęca do sadzenia drzew w naszym mieście. "Stwórzmy żywy pomnik naszych czasów, który będzie służył następnym pokoleniom" - przekonuje samorządowiec. W akcji "100 dębów na 100-lecie uzdrowiska" może wziąć udział każdy, kto wpłaci pieniądze na konto urzędu miasta. Pierwsze dęby mają zostać posadzone 10 września, podczas Festiwalu Otwarte Ogrody.


To konstancińska przyroda urzekła i zainspirowała hrabiego Witolda Skórzewskiego do stworzenia letniska Konstancin, które powstało 120 lat temu. Nasze miasto oczarowało również pisarza Stefana Żeromskiego, który znalazł tu swoje miejsce na ziemi. Uwielbiał w Konstancinie pisać, a inspirowały go długie spacery po letnisku i jego okolicach. Mawiał o nim: "Żadne Capri, żadne Nervi, żadna Nicea nie pachną tak, jak Konstancin". Konstancińska przyroda zapewnia gminie uzdrowiskowy klimat.

Reklamy Google:


Drzewa są nie tylko bogactwem Konstancina-Jeziorny, lecz także są świadkami wspaniałej historii naszego miasta. Dlatego też z okazji tegorocznych jubileuszów burmistrz Kazimierz Jańczuk zachęca do udziału w akcji sadzenia drzew. "Reprezentacyjnym dla naszego miasta drzewem, którego wyjątkowość znalazła odzwierciedlenie w historii oraz herbie Konstancina, jest dąb" - uzasadnia burmistrz i zaprasza mieszkańców, stowarzyszenia, fundacje, instytucje, przedsiębiorców oraz przyjaciół i sympatyków miasta i gminy Konstancin-Jeziorna do udziału w akcji "100 dębów na 100-lecie uzdrowiska".

"Stwórzmy żywy pomnik naszych czasów, który będzie służył następnym pokoleniom. Dołóżmy własną cegiełkę do bogactwa otaczającej nas przyrody. Może za następne 100 lat, mieszkaniec naszego miasta lub kuracjusz nabierający sił w uzdrowisku, odpocznie w cieniu jednego ze 100 dębów, które razem posadzimy, zachwyci się jego majestatem i wspomni tych, którzy żyli i tworzyli wyjątkowość Konstancina" - mówi burmistrz Konstancina-Jeziorny.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w akcji, może dobrowolnie wpłacić pieniądze na konto urzędu miasta. Pierwsze dęby w ramach tej inicjatywy mają zostać posadzone 10 września, podczas tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Ogrody. Nowe drzewa mają rosnąć przy niedawno wybudowanej alejce prowadzącej do Parku Zdrojowego, od ul. Elektrycznej. W przyszłości ma tam powstać dębowa aleja - żywy pomnik 100-lecia uzdrowiska. Planowane nasadzenia mają szansę stworzyć wyjątkowe miejsce. W tej chwili w naszej gminie 42 drzewa uznane są za pomniki przyrody. Duża część z nich to właśnie dęby. Być może kiedyś drzewa posadzone z okazji jubileuszu dołączą do tej listy.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


czwartek 27 lipca 2017 - 13:24:15 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja