Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

V Jazz Zdrój Festiwal już za nami - fotorelacja


V Jazz Zdrój Festiwal
już za nami - fotorelacja


V Jazz Zdrój Festiwal, który odbył się w weekend w Konstancinie-Jeziornie, przyciągnął setki sympatyków. W Parku Zdrojowym przez dwa dni królował tradycyjny jazz - wystąpiło siedem zespołów, wybitni muzycy z kraju i z zagranicy, legendarni jazzmani oraz świetni tancerze. Wszystko, by upamiętnić wybitnego Louisa Armstronga.


Jazz Zdrój Festiwal, organizowany od pięciu lat przez Konstanciński Dom Kultury, to już sprawdzona marka. Nasze miasto jest stałym punktem na mapie wycieczek sympatyków jazzu z całej Polski, a wakacyjny festiwal obowiązkowym terminem w ich kalendarzu. Festiwal stał się bowiem jedną z największych tego typu imprez na Mazowszu. Przyciąga nie tylko publiczność, lecz także najlepszych muzyków z kraju i z zagranicy. Tradycyjny jazz, nawiązujący do początków letniska, porwał wszystkich do wspólnej zabawy.

Reklamy Google:


Festiwal otworzył Kayo Band z Ryszardem "Kajo" Kwaśniewskim, wybitnym klarnecistą i skrzypkiem. Następnie rozgrzaną publiczność do zabawy porwały żywiołowe rytmy standardów jazzowych z Nowego Orleanu i Chicago w wykonaniu The Warsaw Dixielanders. Występ uświetniły widowiskowe popisy tancerzy jazzowych ze szkoły Shim Sham. Natomiast tarnowski Leliwa Jazz Band przypomniał szlagiery lat 20. i 30., wśród których nie zabrakło utworów patrona festiwalu - Louisa Armstronga.

Sobotę zakończyło niezwykłe jam session, które odbyło się w altanie przy Hugonówce. Nim jednak muzycy na dobre zaczęli improwizować, grając przemaszerowali wraz z publicznością parkowymi alejkami. Efektowna muzyczna parada była dodatkową atrakcją festiwalu dla spacerujących i wypoczywających w parku.

Niedzielę otworzył występ Dixie Teamu, utytułowanego zespołu z Mogilna. Na scenie amfiteatru zagrał także istniejący od 1965 roku Old Timers - legenda polskiego jazzu, jedyny zespół, który aż trzykrotnie zdobył prestiżową, branżową nagrodę Złotej Tarki. Twórcy muzyki do kultowych filmów ''Vabank'' czy ''Seksmisja'' dali popis najwyższej próby, przyciągając do amfiteatru swoich wiernych fanów.

Jazz Zdrój Festiwal zwieńczył występ międzynarodowego składu European Connection. W konstancińskim amfiteatrze wystąpili, m.in. Claus Jacobi, wybitny holenderski saksofonista, który słynie z kultywowania tradycji starych mistrzów jazzu tradycyjnego, Joanna Morea, polska wokalistka, saksofonistka i flecistka, puzonista Dymitr Markiewicz oraz Szwed Bent Persson, a także amerykański wirtuoz trąbki, Troy Anderson. Jak nikt inny potrafi naśladować legendarnego Louisa Armstronga. Nie tylko gra i wygląda jak "Satchmo", lecz także śpiewa niczym wybitny jazzman. W konstancińskim amfiteatrze zabrzmiał w jego wykonaniu m.in. jeden z największych ponadczasowych hitów - "What a wonderful world". Festiwal prowadziła wokalistka Małgorzata Jarecka.

Oceniając reakcje publiczności oraz liczbę uczestników festiwalu, można śmiało uznać, że V Jazz Zdrój zakończył się sukcesem. Kolejna edycja już za rok. Jednym z patronów medialnych festiwalu był nasz portal Konstancin24.eu.

Źródło: Konstanciński Dom Kultury

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


wtorek 18 lipca 2017 - 17:31:11 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja