Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Apel w sprawie dokarmiania dzików


Apel w sprawie dokarmiania dzików

Prosimy nie karmić dzików - z takim apelem występują do mieszkańców strażnicy miejscy, urzędnicy miejscy, leśnicy. Dokarmiając dziki mieszkańcy zachęcają je do zamieszkania wśród zabudowań. Z pozoru niewinne, a nawet humanitarne zachowania ludzi prowadzą do sytuacji niebezpiecznych dla przechodniów.


Przyzwyczajone do dokarmiania dzikie zwierzęta napotykamy na ulicy, na przystankach autobusowych, a nawet w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. Straż Miejska już kilkakrotnie ustaliła, że przyczyną stałego pojawiania się dzików w określonych miejscach było regularne dokarmianie. Zaprzestanie dokarmiania szybko dało efekt w postaci "wyprowadzki" dzików z określonego rejonu. Należy jednak uświadomić sobie, że przyzwyczajony do dokarmiania inteligentny ssak, jakim jest dzik, nie wyprowadzi się już do lasu, tylko będzie szukał innego przyjaznego człowieka, który go nakarmi. W ten sposób wyrządzamy temu zwierzęciu ogromną krzywdę, jego los z czasem staje się przesądzony. Ludzie boją się z reguły dzikich zwierząt i będą dążyli do wyeliminowania takiego sąsiedztwa.

Reklamy Google:


Najbardziej niebezpieczne sytuacje stwarzają rodzice pozwalający swoim dzieciom przyglądać się z bliska żerującym dzikom, a nawet zbliżać się do nich. W Parku Zdrojowym dzieci dokarmiały dziki niemalże "z ręki". Nie dopuszczajmy do takich sytuacji ze względu na bezpieczeństwo ludzi. Oswajanie dzikich zwierząt jest niedopuszczalne.

Przy okazji apelujemy o pozostawianie w trawie i omijanie z daleka wszystkich młodych potomków dzikich zwierząt. Chodzi tu zarówno o młode sarenki i zajączki ale także wiewiórki, jeże, ptaki. Z reguły matka nie podejmie już opieki nad podrzuconym z powrotem potomstwem i zwierzę to traci szanse na normalne życie na wolności.

Źródło: Cezary Puchniarz, UMiG Konstancin-Jeziorna

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


czwartek 13 lipca 2017 - 07:18:28 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


stomatologia.jpgZadbaj o swój zdrowy uśmiech w naszym gabinecie! Zapraszamy na wizyty w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi lekarze czekaj na Ciebie.
NA START 10% RABATU dla osób po 60 roku życia w godzinach 9-12 oraz wiele innych, sprawdź na naszej stronie lub Facebooku. Telefon: 504 633 394.

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja