Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

W Konstancinie zdrożeją woda i ścieki


W Konstancinie zdrożeją woda i ścieki

Od połowy lipca w gminie Konstancin-Jeziorna nieco wzrosną opłaty za wodę i ścieki. Jednak podwyżka będzie niewielka i nie powinna zbytnio nadszarpnąć rodzinnych finansów. Opłaty dla gospodarstw domowych wzrosną łącznie zaledwie o 18 groszy miesięcznie za m³.


Rada Miejska Konstancina-Jeziorny przyjęła nowe stawki opłat za wodę i ścieki, które opracował i zaproponował samorządowcom Zakład Gospodarki Komunalnej. Nowe opłaty zaczną obowiązywać od 17 lipca. Od trzech lat w naszej gminie opaty za wodę i ścieki sukcesywnie wzrastają. Ostatnia podwyżka jest nieznaczna i raczej nie powinna zbyt dotkliwie wpłynąć na budżety mieszkańców Konstancina-Jeziorny.

Reklamy Google:


Dotychczas właściciele gospodarstw domowych miesięcznie płacą 2,73 zł za m³ wody oraz 8,02 zł za m³ ścieków. Nowe stawki dla tej grupy mieszkańców od połowy lipca wyniosą 2,78 zł za m³ wody oraz 8,15 zł za m³ ścieków (plus opłata abonamentowa, która pozostała na niezmienionym poziomie). Podwyżka dla gospodarstw domowych wyniesie łącznie 18 groszy miesięcznie za m³.

Natomiast o 7 groszy miesięcznie za m³ wzrośnie opłata dla właścicieli firm i instytucji publicznych. Przedsiębiorcy, prowadzący działalność na terenie gminy Konstancin-Jeziorna od 17 lipca zapłacą 2,88 zł za m³ wody, a za odbiór ścieków - 8,17 zł za m³. Cena wody zdrożeje o 6 groszy, a nieczystości o 1 grosz. Opłata abonamentowa pozostanie na stałym poziomie.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Podatki w Konstancinie
nieco wyższe


Samorząd Konstancina-Jeziorny na przyszły rok nieznacznie podniósł podatki od nieruchomości. Od pierwszego stycznia niektórzy mieszkańcy i przedsiębiorcy zapłacą o kilka procent więcej. Rada Miejska, wbrew oczekiwaniom burmistrza, nie zgodziła się na podwyżkę opłat za domy mieszkalne oraz budynki wykorzystywane do działalności gospodarczej. Podwyżka ma przynieść o ponad ćwierć miliona złotych więcej wpływów do gminnej kasy.

środa 12 lipca 2017 - 05:22:01 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja