Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Dni Konstancina 2017 - relacja i zdjęcia


Dni Konstancina 2017
- relacja i zdjęcia


Za nami huczne obchody Dni Konstancina. Jak na jubileusz 120-lecia letniska i 100-lecia uzdrowiska przystało, było mnóstwo różnorodnych atrakcji. Przez dwa dni Park Zdrojowy i Hugonówka przeżywały istne oblężenie - świętowały tysiące mieszkańców i gości. Gwiazdą pierwszego dnia był Andrzej Piaseczny, a obchody zakończył Piknik Retro w stylu lat 20. i 30. minionego stulecia.


Pierwszego dnia na scenie amfiteatru wystąpiły młode, obiecujące wokalistki Dorota Osińska oraz Carmell czyli Małgorzata Bernatowicz. Usłyszeliśmy zarówno autorski repertuar, jak i znane covery w nowych aranżacjach. Wystąpiła także lokalna gwiazda - rockowy zespół Manaus. "Gramy od lat, ale jeszcze nigdy nie występowaliśmy na tej scenie, a podobno u i siebie, dla swoich znajomych gra się najtrudniej" - podczas koncertu mówił Arek Zewar, lider zespołu, a także konstanciński radny.

Obawy okazały się nieuzasadnione, bo Manaus potwierdził swoją klasę i rozgrzał publiczność przed występem gwiazdy, którą tego dnia był popularny wokalista Andrzej Piaseczny. Jego koncert przyciągnął do amfiteatru prawdziwe tłumy fanów. Artysta natychmiast nawiązał świetny kontakt z publicznością i porwał ją do wspólnej zabawy. "Jesteście niesamowici. Chyba przeprowadzę się do Konstancina" - podczas koncertu wokalista mówił z uśmiechem. Zabrzmiały nowe kompozycje oraz niemal wszystkie największe przeboje Andrzeja Piasecznego, który w tym roku obchodzi 25-lecie swojej pracy artystycznej. Koncert był niezwykle energetyczny i już po kilku minutach niemal cały amfiteatr poderwał się z miejsc, żeby śpiewać i tańczyć wraz z Andrzejem Piasecznym. Nie obyło się oczywiście bez bisów, a fani długo nie chcieli pożegnać wokalisty.

Reklamy Google:


Drugiego dnia w Parku Zdrojowym odbył się Piknik Retro w stylu lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Rozpoczęła go niezwykle efektowna Parada Retro, która przeszła ulicą Piłsudskiego od Starej Papierni do amfiteatru. W tym roku wzięły w niej udział setki mieszkańców i gości, przebranych w pomysłowe, barwne i wytworne stroje. Nie mogło zabraknąć również lśniących zabytkowych samochodów, głównie z Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, a także trycykli i ryksz, którymi można było się przejechać po parku. Paradę, która była największa w historii naszego miasta, prowadziła orkiestra dęta OSP Nadarzyn.

Wraz z mieszkańcami szli oczywiście przedstawiciele samorządu z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem i Andrzejem Cieślawskim, przewodniczącym rady miejskiej na czele. W paradzie wzięła udział również delegacja z zaprzyjaźnionego, niemieckiego miasta Denzlingen, m.in. burmistrz Markus Hollemann. "Oglądam paradę od wielu lat, ale w tym roku pierwszy raz się przebrałem. Jest świetnie. To doskonała zabawa i żywa lekcja historii" - powiedział nam Krzysztof, którego spotkaliśmy na paradzie.

W amfiteatrze rozstrzygnięto konkurs na najlepszy strój. Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej zajęła Kamila Czerwińska. Natomiast wyróżnienia otrzymali Kinga Kalmus, Izabela Skonecka, Anna Kucicka, Halina Stolarzak. Za najlepiej przebraną rodzinę jury uznało państwa Misiaków - Żanetę, Dariusza i Julię. Ponadto wyróżniono rodzinę Małgorzaty Siemieniuk, rodzinę "Tenisową", oraz siostry Joannę i Małgorzatę Kurtz.

Na scenie wystąpiły lokalne zespoły Big Band Rondo Konstancin oraz Sonata i Przepióreczka. Odbył się także efektowny pokaz tanga, a artyści Teatru Wielkiego Opery Kameralnej w Warszawie zaśpiewali znane arie oraz przeboje międzywojennych musicali. Na scenie amfiteatru wystąpili soliści Katarzyna Szymkowiak, Rafał Żurek i Damian Wilma. Koncerty w amfiteatrze zwieńczył musical "Bodo" z Dariuszem Kordkiem w roli głównej. Efektowny spektakl o życiu i twórczości Eugeniusza Bodo, uświetniły widowiskowe wizualizacje oraz fragmenty archiwalnych filmów wyświetlanych na dużym telebimie.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, w których tego dnia można było wziąć udział. Przez cały dzień cały Park Zdrojowy przeżywał oblężenie gości. Były także loty balonem, przejażdżki łodziami po Jeziorce, wystawy, pokazy, spektakle teatralne ("Wybuch" grupy AD REM i "Opowieści Poli Negri") oraz zawody sportowe retro, m.in. zabawny bieg z fajerką czy boule. Odbył się także tradycyjny mecz retro w piłkę nożną. W stylizowanych strojach zmierzyły się reprezentacje samorządu i mieszkańców. Ci drudzy nie dali żadnych szans urzędnikom i radnym - wygrali aż 9:2.

Po emocjach sportowych można było odpocząć podczas pikniku na trawie i skosztować przepysznego ciastka "Konstancja" oraz doskonałej kawy "Hugon", według receptur przygotowanych przez cukierników i baristów specjalnie na Dni Konstancina. Ciastko jest piankowe, słono-słodkie z owocami. Jego smak nawiązuje do konstancińskiej przyrody oraz solanki, będącej największym, naturalnym bogactwem uzdrowiska. "Konstancja" najwyraźniej przypadła wszystkim do gustu, bo wszystkie ciastka błyskawicznie zostały rozdane. Piknik uświetniła muzyka na żywo zespołu The Warsaw Dixielanders.

Wiele atrakcji i to nie tylko gastronomicznych kryło się także pod namiotami rozstawionymi w różnych miejscach parku. Można było zrobić sobie tam m.in. wyjątkową fotografię. "Ambrotyp to zdjęcie na czarnym szkle wykonane za pomocą XIX-wiecznej techniki mokrego kolodionu" - wyjaśniał fotograf Paweł Śmiałek. Każda praca jest unikatem i nie da się jej skopiować. Model musiał wytrzymać bez ruchu kilkanaście sekund, a potem poczekać na wywołanie zdjęcia. "Cały proces od oblewania szklanej płyty, poprzez uczulanie, naświetlanie i wywoływanie musi być wykonany w ciągu paru minut, dlatego nazywam go XIX-wiecznym polaroidem" - fotograf dodał z uśmiechem.

Natomiast na stoisku Konstancińskiego Domu Kultury można było sobie kupić wyjątkową koszulkę jubileuszową do kolorowania. Organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły, by stworzyć w parku atmosferę sprzed lat. Alejkami przechadzali się nawet gazeciarze w strojach z epoki, którzy rozdawali specjalne wydanie jednodniówki, którą Konstanciński Dom Kultury przygotował specjalnie z okazji Dni Konstancina i obchodów jubileuszy. Tegoroczne Dni Konstancina zakończyła nocna potańcówka w stylu lat 20. i 30., którą w altanie przy Hugonówce poprowadził częstochowski zespół Makabunda.

Kolejne Dni Konstancina już za rok, ale to nie koniec atrakcji w Parku Zdrojowym - w każdy weekend lata będą odbywały się koncerty, potańcówki oraz kino plenerowe. Już 24 i 25 czerwca swoje 40-lecie będzie obchodził Konstanciński Dom Kultury. Szykuje się kolejne huczne święto. Gwiazdą będzie znany zespół Tercet czyli Kwartet.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Dni Konstancina 2016
- relacja i zdjęcia


W ostatni weekend hucznie świętowaliśmy Dni Konstancina. W Parku Zdrojowym odbył się piknik z wieloma atrakcjami, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. W amfiteatrze wystąpiła znana wokalistka Halina Mlynkova, a ulicami miasta przeszła efektowna parada retro. Dopisała również pogoda, co sprawiło, że w dwudniowych obchodach wzięły udział setki mieszkańców i gości.Dni Konstancina 2015
- relacja i zdjęcia


Tegoroczne Dni Konstancina już za nami. To był weekend pełen atrakcji, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Odbyły się, m.in. koncerty, pokazy, wystawy, warsztaty, zawody sportowe i parada retro. Konstancin odwiedziły też prawdziwe gwiazdy sportu i estrady, m.in. wokalistka Kasia Kowalska i medalista olimpijski Adam Małysz.Dni Konstancina 2014
- relacja i zdjęcia


W weekend Konstancin-Jeziorna hucznie obchodził swoje święto - Dni Konstancina 2014. Gwiazdą soboty była znana wokalistka Ania Rusowicz, która w amfiteatrze dała niezwykle energetyczny koncert. Natomiast w niedzielę w Parku Zdrojowym odbył się Piknik Retro, który zainaugurowała widowiskowa parada.Dni Konstancina 2013
- relacja i zdjęcia


Rajd rowerowy, biegi, spływ kajakowy, pokazy cyrkowe, wystawy, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, loty balonem, koncert Natalii Kukulskiej, występ zespołu Voice Band i Soni Bohosiewicz oraz efektowna Parada Retro - to tylko niektóre atrakcje z niezwykle bogatego programu Dni Konstancina, które odbyły się w ostatni weekend. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.Dni Konstancina 2012: relacja i zdjęcia

Największe święto naszego miasta, Dni Konstancina już za nami. Miniony weekend upłynął pod znakiem wspólnej zabawy. A że pogoda dopisała w ciągu dwóch dni przez Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie przewinęło się tysiące ludzi, chętnie uczestniczących w przygotowanych atrakcjach, które mogły przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zapraszamy na relację.Huczne Dni Konstancina 2011 - relacja!

W miniony weekend odbyły się uroczyste obchody Dni Konstancina. W ciągu dwóch dni nie brakowało różnorodnych atrakcji zarówno sportowych, jak i kulturalnych. Największą gwiazdą tegorocznych Dni Konstancina był znany wokalista Łukasz Zagrobelny, który wystąpił w amfiteatrze w sobotę. Natomiast w niedzielę w Parku Zdrojowym królowały lata 20. i 30. ubiegłego stulecia - odbył się niezwykle widowiskowy Piknik Retro. Zapraszamy na relację!Dni Konstancina
- zawiodła pogoda!


Niestety pogoda spłatała przykrego figla organizatorom Dni Konstancina 2010. W pierwszy dzień imprezy zimno i mało słońca, w drugi - przelotne opady deszczu i ciężkie chmury. W sobotę niewielu mieszkańców Konstancina zdecydowało się uczestniczyć w festynie. W wyborczą niedzielę frekwencja była nieco lepsza, za to bez parasola lub płaszcza przeciwdeszczowego nie dało się wytrzymać.

poniedziałek 12 czerwca 2017 - 11:39:04 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja