Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Złote i diamentowe gody w Konstancinie


Złote i diamentowe gody
w Konstancinie


W piątek w Hugonówce odbyła się uroczystość z okazji złotych i diamentowych godów 14 małżeństw z gminy Konstancin-Jeziorna. Burmistrz Kazimierz Jańczuk w imieniu Prezydenta RP uroczyście wręczył jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie.


Uroczystość rozpoczęła Bożena Pindelska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Konstancinie-Jeziornie, która przywitała gości i przedstawiła jubilatów. "Dziś wasze osobiste święto. Wasza małżeńska codzienność, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej" - mówiła pani kierownik. "Osoby, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat z mocy ustawy są nagradzane medalem za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta RP. Na żaden medal nie pracuje się tak długo, bo aż 18 250 nocy i dni" - z uśmiechem dodała Bożena Pindelska, składając życzenia wszystkim złotym i diamentowym parom.

Gratulacje i życzenia zdrowia, szczęścia, miłości i spełnienia marzeń przekazali jubilatom również burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz Andrzej Cieślawski, przewodniczący konstancińskiej rady miejskiej. "Jesteśmy w sali Hugonówki, tylko dlatego, że jest tak dużo par, że nie mogliśmy się zmieścić w sali Rady Miejskiej" - mówił Andrzej Cieślawski. "Świadczy to o tym, że konstanciński klimat sprzyja długiemu życiu w zgodzie i miłości. Mam nadzieję, że będę mógł uczestniczyć jeszcze w wielu takich uroczystościach, bo są dla mnie Państwo wzorem do naśladowania. Mam tylko 43 lata stażu małżeńskiego i mam nadzieję, że doczekam tak pięknego jubileuszu jak Państwo. Wszystkiego najlepszego" - zakończył przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny.

Po życzeniach uroczyście udekorowano laureatów medalami. Wręczono im również listy gratulacyjne od Prezydenta RP, kwiaty oraz kosze z upominkami. Podczas uroczystości medale otrzymało 14 par, wśród których znalazły się małżeństwa obchodzące zarówno złote (50 lat), jak i diamentowe (60 lat) gody. Największym stażem mogą się pochwalić Helena i Stanisław Hendel, którzy razem spędzili już ponad 60 lat. Natomiast złote gody świętowali: Zdzisława i Józef Boguszewscy, Stanisława i Jerzy Balcerzak, Janina i Marian Mroczek, Janina i Krzysztof Karbowiak, Krystyna i Michał Wilczek, Maria i Wincenty Czarneccy, Elżbieta i Mieczysław Głęboccy, Krystyna i Edward Borkowscy, Barbara i Ryszard Drozd, Janina i Józef Kwiatkowscy, Jadwiga i Stanisław Łapczyńscy, Janina i Jan Kowalczyk, Lidia i Jerzy Zubrzyccy.

Nie mogło zabraknąć również toastu lampką szampana oraz olbrzymiego tortu z płonącymi racami. Uroczystość uświetnił też koncert zespołu znanego muzyka Miszy Hairulina.

Gratulujemy jubilatom i życzymy im kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


poniedziałek 24 kwietnia 2017 - 14:58:54 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja