Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Imieniny Konstancji - relacja i zdjęcia


Imieniny Konstancji
- relacja i zdjęcia


Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny świętowali Imieniny Konstancji, patronki naszego miasta. W Konstancińskim Domu Kultury zorganizowano atrakcje nawiązujące do czasów, w których żyła solenizantka. Można było wziąć udział m.in. w warsztatach zielarskich, pszczelarskich i plastycznych. Odbyły się także wernisaż wystawy malarstwa, spotkanie historyczne oraz koncert muzyki klasycznej The New Warsaw Trio. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.


W ostatni weekend w Hugonówce odbyły się huczne Imieniny Konstancji - hrabiny Skórzewskiej, matki założyciela Konstancina, hrabiego Witolda Skórzewskiego, który nazwał letnisko na jej cześć. Dwudniowym imieninom zorganizowanym przez Konstanciński Dom Kultury w ramach tegorocznych obchodów 120-lecia letniska towarzyszyło wiele różnorodnych atrakcji. Co prawda nie było uroczystego bankietu ani wytwornego balu, ale i tak wszyscy uczestnicy doskonale się bawili. Wszystkie atrakcje, nawiązujące do przełomu XIX i XX wieku cieszyły się dużym podwodziem, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Reklamy Google:


Podczas warsztatów można było poznać właściwości ziół, które powinny się znaleźć nie tylko w każdej domowej apteczce, lecz także we wszystkich kuchniach, by dodać wyjątkowego smaku i aromatu wielu potrawom. Inne zajęcia odkrywały przed uczestnikami tajemnice drzew, także tych, które rosną w naszym mieście. Szczególnie ich lecznicze działanie. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano zajęcia plastyczne oraz "bankiet z królową" - warsztaty pszczelarskie, podczas których można było nie tylko poznać pasjonujące życie tych niezwykle pożytecznych owadów, lecz także dowiedzieć się jak powstają woskowe świece, a także skosztować różnych miodów i poznać ich właściwości. Zajęcia prowadził Zbigniew Durajczyk z Tęczowej Pasieki w Cieciszewie.

Dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród pań, cieszyły się warsztaty szklanej biżuterii w stylu belle époque. Można było nauczyć się jak wykonać przepiękne naszyjniki, broszki czy bransolety, przypominające kobiecą biżuterię sprzed 120 lat. Pierwszy dzień imienin zakończyło spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina, poświęcone rodzinie Rossmannów z Bielawy. Jeden z jej przedstawicieli, Henryk Rossmann, właściciel Bielawy od 1837 roku zasłużył się m.in. jako budowniczy wałów przeciwpowodziowych wzdłuż Wisły na odcinku od Wilanowa do Góry Kalwarii. W spotkaniu uczestniczyła Hanna z Rossmannów Hlebowicz, która opowiedziała historię swojej rodziny.

Natomiast w niedzielę odbył się wernisaż wystawy malarstwa Marty Gronkiewicz. Artystka maluje głównie pejzaże i kompozycje abstrakcyjne. Wystawę będzie można oglądać w Galerii Hugonówka do 19 marca. Tegoroczne imieniny zwieńczył uroczysty koncert muzyki klasycznej w wykonaniu The New Warsaw Trio. Muzycy zagrali utwory, które z pewnością rozbrzmiewały w konstancińskich willach na przełomie XIX i XX wieku, m.in. kompozycje Johannesa Straussa, Edwarda Griega i Claude`a Debussy`ego.

Źródło: Konstanciński Dom Kultury

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


środa 22 lutego 2017 - 06:00:46 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja