Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Pożar przy ul. Rynkowej w Konstancinie


Pożar przy ul. Rynkowej
w Konstancinie


W czwartek, 9 lutego wieczorem wybuchł pożar w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Rynkowej. Zapalił się murowany budynek, w którym znajdowały się warsztat i magazyn. W akcji trwającej ok. 3 godzin uczestniczyło aż 7 jednostek straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał. Spaliła się cześć wyposażenia warsztatu.


Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze o godz. 21:15. Na miejsce przybyło aż 7 jednostek straży pożarnej - 2 wozy z OSP Bielawa i 2 z OSP Jeziorna oraz 3 jednostki Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, w tym podnośnik, umożliwiający gaszenie dachu.

Reklamy Google:


Kiedy strażacy dotarli, okazało się, że przy ul. Rynkowej pali się wnętrze murowanego warsztatu, budynku o wymiarach ok. 10x30 metrów. Dzięki błyskawicznej akcji pożar nie rozprzestrzenił się na przylegające do niego pomieszczenia magazynu oraz na sąsiednie, jednorodzinne budynki mieszkalne. Pobliski dom wcześniej opuścili mieszkańcy i nikomu nic się nie stało. Zagrożeniem były butle z gazem spawalniczym, które znajdowały się w płonących pomieszczeniach i w każdej chwili mogły eksplodować.

"Strażacy najpierw je schłodzili i pilnowali, by ich temperatura nie wzrosła, a następnie zabezpieczyli je w betonowym kanale wypełnionym wodą"- mówi st. kpt. Łukasz Darmofalski, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Pożar dość szybko udało się opanować i ugasić. Akcja trwała ok. 3 godzin. Spaliła się część wyposażenia warsztatu. "Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia podczas obsługi pieca na paliwo stałe, który znajdował się w budynku" - dodaje kpt. Darmofalski.

Fot. WPI Taxi Piaseczno oraz Piaseczno 998 - www.facebook.com/Pno998

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Pożar przy ulicy Wierzejewskiego
w Konstancinie


W piątek, 27 stycznia w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Wierzejewskiego 13 doszło do niegroźnego pożaru. Paliła się niezamieszkana willa. W akcji, która trwała niewiele ponad godzinę, uczestniczyło 6 jednostek straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało. Przyczyny pożaru ustali policja. Akcja naprzeciwko bramy do STOCER-u spowodowała niewielkie utrudnienia w ruchu.Podtrucie czadem
w Habdzinie


W poniedziałek wieczorem w Habdzinie 8-latek podtruł się czadem. Pogotowie zabrało go do szpitala. Na miejsce przyjechała też straż pożarna, która sprawdziła i przewietrzyła dom. Strażacy apelują, by w sezonie grzewczym zachować szczególną ostrożność i przestrzegają przed niebezpiecznym tlenkiem węgla.

piątek 10 lutego 2017 - 13:45:40 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja