Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nie będzie nowego targowiska w Konstancinie


Nie będzie nowego targowiska w Konstancinie

Nowe gminne targowisko nie powstanie na Grapie. Plany samorządu ostatecznie zakwestionowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Stwierdziła, że wybrany teren znajduje się zbyt blisko rezerwatów przyrody Łęgi Oborskie i Skarpa Oborska. Budowa targowiska mogłaby zagrażać chronionemu obszarowi. Kompletną klapą zakończyły się więc prawie trzyletnie przygotowania samorządu do budowy nowego targowiska.


Samorząd od wielu lat planuje budowę gminnego targowiska. Władze naszej gminy jeszcze w poprzedniej kadencji uznały, że funkcjonowanie targowiska nie powinno być uzależnione od prywatnego właściciela terenu, który może je zlikwidować. Ponadto, zdaniem władz miasta, obecny plac handlowy nie jest odpowiednio utwardzony i brakuje na nim parkingów. Lokalizacja powoduje też utrudnienia na al. Wojska Polskiego, która jest jedną z głównych i bardziej ruchliwych ulic w mieście.

Reklamy Google:


W 2014 roku burmistrz Kazimierz Jańczuk zaproponował, by nowe targowisko powstało na Grapie, niemal tuż za istniejącym placem handlowym, na łąkach od strony ulic Wilanowskiej i Literatów. Rada Miejska Konstancina-Jeziorny zgodziła się na tę propozycję i podjęła uchwałę o rozpoczęciu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwiłaby budowę targowiska i parkingu na terenie łąk.

Projekt planu był już gotowy w połowie ubiegłego roku, ale nie został uchwalony przez radnych. Zakwestionowała go Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Uznała bowiem, że tego typu obiekt nie może powstać na obszarze objętym ochroną. Jej zdaniem jakakolwiek ingerencja człowieka w ten teren mogłaby zniszczyć unikalny ekosystem i doprowadzić do nieodwracalnych zmian krajobrazu w sąsiedztwie rezerwatów przyrody Łęgi Oborskie i Skarpa Oborska. Burmistrz odwołał się od decyzji RDOŚ, ale jej stanowisko ostatecznie zostało podtrzymane. Teraz projekt planu trafi do kosza. Samorządowcy muszą szukać kolejnego miejsca, gdzie mogłoby powstać nowe targowisko. Nie zapowiada się więc zbyt szybka przeprowadzka placu handlowego. Póki co, w środy i w soboty zakupy będziemy robili przy al. Wojska Polskiego.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Czy w Konstancinie będzie nowe targowisko?

Ponad 2 lata temu samorząd rozpoczął przygotowania do budowy nowego, gminnego targowiska. Nowy plac handlowy miałby się znajdować na łąkach od strony ulic Wilanowskiej i Literatów w Konstancinie-Jeziornie. Jednak nowe targowisko może nie powstać, ponieważ teren znajduje się zbyt blisko rezerwatów przyrody Łęgi Oborskie i Skarpa Oborska. Budowa targowiska mogłaby zagrażać chronionej roślinności.Nowe targowisko w Konstancinie-Jeziornie

Na terenie Łąk Oborskich w Konstancinie-Jeziornie ma powstać nowe gminne targowisko. Rada Miejska Konstancina-Jeziorny na ostatniej sesji podjęła uchwałę o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi budowę targowiska i parkingu od strony ulic Wilanowskiej i Literatów, tuż za istniejącym placem handlowym.Konstancin: pomysł
na Łąki Oborskie


Gmina Konstancin-Jeziorna stała się pełnoprawnym właścicielem Łąk Oborskich, o które zabiegała w sądzie od 2005 roku. Sąd Najwyższy umorzył ostatnie postępowanie dotyczące niezwykle atrakcyjnych terenów o powierzchni 87 hektarów. Co powstanie na łąkach? Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego mogą tam powstać tereny rekreacyjne. Część łąk samorząd chce przeznaczyć również na gminne targowisko oraz parking.Centrum Konstancina rozkwitnie

W ciągu kilku najbliższych lat centrum Konstancina-Jeziorny może się zmienić. Rada miejska 29 czerwca uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla centralnej części miasta. Najwięcej czasu poświęcono terenom targowiska przy Al. Wojska Polskiego, na których w ciągu kilku lat może powstać duże centrum handlowo-rekreacyjne.Targ w Konstancinie

W środy i soboty uśpiony przez inne dni tygodnia teren Grapy, przy al. Wojska Polskiego, na kilka godzin zamienia się w gwarny i kolorowy plac targowy. Już od wczesnego rana zjeżdżają tu producenci warzyw i owoców, hodowcy drobiu, dostawcy artykułów spożywczych i przemysłowych oraz drobnej wytwórczości. Przyjeżdżają z bliskich i dalekich okolic Konstancina.

poniedziałek 23 stycznia 2017 - 13:07:16 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja