Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nowa toaleta w Konstancinie już otwarta


Nowa toaleta w Konstancinie już otwarta

Nowa, publiczna toaleta, która powstała w Konstancinie-Jeziornie przy ulicy Bielawskiej, wreszcie została otwarta. Szalet został zbudowany już w październiku, ale dopiero teraz można z niego korzystać, ponieważ przedłużały się formalności związane z dopuszczeniem go do użytku. Budowa toalety oraz zagospodarowanie terenu wokół niej kosztowały 125 tys. złotych. Toaleta jest płatna - 1 zł za 15 min.


Pierwsza publiczna toaleta w naszym mieście powstała w Parku Zdrojowym. O budowę kolejnego ogólnodostępnego szaletu, tym razem w Jeziornie, zabiegali mieszkańcy. Projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego i samorząd postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności. Toaleta powstała na gminnej działce przy ulicy Bielawskiej, w sąsiedztwie ronda im. Armii Krajowej. Budowa została zakończona już w październiku. Jednak kilka miesięcy trwały niezbędne formalności, by dopuścić obiekt do użytkowania.

Reklamy Google:


Nowy szalet jest nowoczesny i dobrze wyposażony. Nieco kontrowersji wśród mieszkańców wzbudza natomiast jego jaskrawy kolor, który zdaniem wielu przechodniów nie najlepiej pasuje do otoczenia. Inni narzekają na lokalizację. "To dobry pomysł, bo wszędzie brakuje publicznych toalet, ale powinna być na głównej ulicy, gdzie są sklepy urzędy oraz przystanki autobusowe. Tutaj trudno trafić, a nie ma żadnych tabliczek" - narzeka pan Jan z Piaseczna, którego spotkaliśmy na ul. Bielawskiej.

Toaleta ma stalową konstrukcję, a jej wnętrze zostało wykończone płytami HPL (specjalne, wielowarstwowe tworzywo). Wykończenie wnętrza jest estetyczne i zapewnia higienę. W środku zamontowano m.in. pisuar ze spłuczką uruchamianą fotokomórką, stalowe umywalki z automatycznymi kranami, dozownikami mydła oraz suszarkami do rąk. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenie ma wentylację oraz ogrzewanie. Toaleta jest płatna i bezobsługowa, by wejść do środka i z niej skorzystać trzeba wcześniej zapłacić - 1 zł za 15 min.

W ramach inwestycji zagospodarowano plac wokół toalety i powstała cała instalacja wodnokanalizacyjna oraz elektryczna. Zamontowano także kosz na śmieci i stojak na rowery. Ponadto producent modułu zapewnia, że zastosowane materiały są odporne na dewastację wandali.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Nowa toaleta
w Konstancinie


W Konstancinie-Jeziornie przy ulicy Bielawskiej powstanie nowa publiczna toaleta. Ogólnodostępny, płatny szalet miejski ma być gotowy pod koniec września. Jego budowa oraz zagospodarowanie terenu wokół będą kosztowały 125 tys. złotych. Toaleta będzie nie tylko estetyczna, nowoczesna i dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych, lecz także odporna na dewastację wandali.Kolejny miejski szalet
w Konstancinie


W Konstancinie-Jeziornie ma powstać kolejny miejski szalet. Ma być zlokalizowany przy ul. Bielawskiej. Publiczna toaleta w ubiegłym roku powstała w Parku Zdrojowym. Budowa szaletu u zbiegu ulic Źródlanej i Kraszewskiego kosztowała aż 344 tys. złotych. Nowe, ogólnodostępne wc w Jeziornie przy ul. Bielawskiej ma być znacznie tańsze.Drogi szalet miejski
w Konstancinie


Latem w Parku Zdrojowym u zbiegu ulic Źródlanej i Kraszewskiego powstanie nowy szalet miejski, którego budowa będzie kosztowała aż 344 tys. złotych. Wkrótce rozpocznie się budowa nowej publicznej toalety, która ma być ukończona w połowie lipca.

piątek 20 stycznia 2017 - 15:09:15 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja