Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Stacja pomiaru jakości powietrza w Konstancinie


Stacja pomiaru jakości powietrza w Konstancinie

Na terenie Konstancina-Jeziorny została zainstalowana nowoczesna stacja pomiaru jakości powietrza. Każdy może na bieżąco śledzić stan powietrza, którym oddychamy, również poprzez aplikację na swoim telefonie komórkowym. Dzisiaj stacja zarejestrowała pomiary znacznie przekraczające dopuszczalne normy.


Stacja pomiaru jakości powietrza została zainstalowana na terenie Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER przy ul. Wierzejewskiego 12. Realizuje ona pomiary metodą automatyczną i jest włączona do systemu monitoringu jakości powietrza prowadzonego przez Mazowiecki Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Wyniki pomiarów zamieszczane są na bieżąco na stronach internetowych prowadzonych przez inspektorat. Stacja podaje wyniki pomiarów pyłu zawieszonego PM10 oraz pyłu zawieszonego PM2.5, C6H6 - benzenu, CO - tlenku węgla, NO2 - dwutlenku azotu, SO2 - dwutlenku siarki, O3 - ozonu oraz NOx - tlenków azotu.

Reklamy Google:


Dane pomiarowe dotyczące Konstancina-Jeziorny można obserwować na stronie sojp.dacsystem.pl oraz sojp.wios.warszawa.pl. Dostępna jest także aplikacja mobilna "Jakość powietrza w Polsce", którą można pobrać z Google Play lub App Store, pokazująca dane z konstancińskiej stacji.

W środę, 18 stycznia stacja zarejestrowała dane znacznie przekraczające dopuszczalne normy. O godz. 10 stężenie pyłu zawieszonego PM10 (frakcja pyłu o bardzo małych rozmiarach średnicy ziaren - do 10 mikrometrów) wyniosła aż 142,20 µg/m3, a pyłu PM2.5 - 129.12 µg/m3. Według polskiego indeksu jakości powietrza, który prezentujemy na załączonej grafice, oznacza to bardzo zły stan. Osoby narażone na ryzyko (starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na zanieczyszczenia powietrza) powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz, a pozostali powinni ograniczyć wyjścia do minimum. Na szczęście był to pomiar chwilowy i w kolejnych godzinach wyniki były już lepsze.

Polecamy sprawdzanie na bieżąco stanu jakości powietrza w Konstancinie za pośrednictwem wskazanych stron lub aplikacji mobilnej.

Źródło: UMiG Konstancin-Jeziorna

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


środa 18 stycznia 2017 - 13:36:17 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


Radca_prawny.jpg
RADCA PRAWNY / LEGAL COUNSELLOR
Dorota Szymańska
Telefon: 694 624 384
www.kancelariaszymanska.pl
Prawo cywilne, Prawo rodzinne, Prawo pracy. Full legal service of individual entrepreneurs, other legal and natural persons. Representation before courts.

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja