Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Podtrucie czadem w Habdzinie


Podtrucie czadem
w Habdzinie


W poniedziałek wieczorem w Habdzinie 8-latek podtruł się czadem. Pogotowie zabrało go do szpitala. Na miejsce przyjechała też straż pożarna, która sprawdziła i przewietrzyła dom. Strażacy apelują, by w sezonie grzewczym zachować szczególną ostrożność i przestrzegają przed niebezpiecznym tlenkiem węgla.


Straż pożarna ok. godz. 21 otrzymała zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla. Do Habdzina natychmiast pojechał jeden wóz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Na miejscu okazało się, że czadem podtruł się 8-letni chłopiec. Pogotowie ratunkowe zabrało dziecko do szpitala. Żaden z innych domowników nie ucierpiał. Straż pożarna dokładnie sprawdziła wszystkie pomieszczenia oraz instalację grzewczą, a także przewietrzyła budynek. Okazało się, że jeden z piecyków gazowych był wadliwy i spowodował zagrożenie. Tylko dzięki szybkiej reakcji nie doszło do tragedii.

Reklamy Google:


Straż pożarna apeluje do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzega przed tlenkiem węgla, który jest nazywany "cichym zabójcą". Gaz, który powstaje podczas niepełnego spalania, jest bowiem bezwonny i bardzo niebezpieczny, szczególnie nocą, kiedy śpimy, w kilka godzin może doprowadzić do śmierci. Objawami zatrucia są bóle i zawroty głowy, duszności, nudności, wymioty, oszołomienie, osłabienie i przyspieszona akcja serca. Wtedy natychmiast należy opuścić budynek, przewietrzyć pomieszczenie i wezwać straż pożarną. Częstą przyczyną emisji czadu są wady konstrukcyjne komina, wentylacji i pieców lub ich nieodpowiednia eksploatacja oraz brak fachowej konserwacji. Strażacy zalecają też wietrzenie pomieszczeń oraz zakup specjalnych czujników czadu. Jet to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, a może uratować życie. Taki czujnik kilka lat temu zaalarmował lokatorów jednego z mieszkań w budynku na Grapie przy ul. Wilanowskiej. 30 osób w porę opuściło zaczadzony budynek i wezwano straż pożarną.

W ubiegłym roku, podczas sezonu grzewczego w całym kraju czad zabił aż 50 osób, a ponad 2,2 tys. poszkodowanych trafiło do szpitala. W powiecie piaseczyńskim również zdarzały się śmiertelne wypadki. Każdego roku strażacy z naszego powiatu odnotowują ok. kilkunastu zgłoszeń dotyczących tlenku węgla.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


środa 11 stycznia 2017 - 14:06:37 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


Radca_prawny.jpg
RADCA PRAWNY / LEGAL COUNSELLOR
Dorota Szymańska
Telefon: 694 624 384
www.kancelariaszymanska.pl
Prawo cywilne, Prawo rodzinne, Prawo pracy. Full legal service of individual entrepreneurs, other legal and natural persons. Representation before courts.

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja