Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Czy w Konstancinie będzie nowe targowisko?


Czy w Konstancinie będzie nowe targowisko?

Ponad 2 lata temu samorząd rozpoczął przygotowania do budowy nowego, gminnego targowiska. Nowy plac handlowy miałby się znajdować na łąkach od strony ulic Wilanowskiej i Literatów w Konstancinie-Jeziornie. Jednak nowe targowisko może nie powstać, ponieważ teren znajduje się zbyt blisko rezerwatów przyrody Łęgi Oborskie i Skarpa Oborska. Budowa targowiska mogłaby zagrażać chronionej roślinności.


Samorząd od wielu lat planuje budowę gminnego targowiska. Nie tylko po to, by uniezależnić się od prywatnego właściciela obecnego targowiska przy al. Wojska Polskiego, lecz także lepiej zorganizować plac handlowy. Obecny nie jest odpowiednio utwardzony i brakuje na nim parkingów. Ponadto w dni targowe powoduje utrudnienia na Alei Wojska Polskiego, na jednej z głównych ulic miasta.

Reklamy Google:


W 2014 roku burmistrz Kazimierz Jańczuk zaproponował, by nowe targowisko powstało na Grapie, niemal tuż za istniejącym placem handlowym, na łąkach od strony ulic Wilanowskiej i Literatów. Rada Miejska Konstancina-Jeziorny zgodziła się na tę propozycję i podjęła uchwałę o rozpoczęciu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwiłaby budowę targowiska i parkingu na terenie łąk. Projekt planu jest już gotowy. Okazało się jednak, że może trafić do kosza.

Planowane, nowe targowisko znalazłoby się bowiem zbyt blisko rezerwatów przyrody Łęgi Oborskie i Skarpa Oborska. Chociaż władze miasta zastrzegają, że na terenie nowego targowiska nie powstałby żaden budynek, samo zagospodarowanie, utwardzenie terenu mogłoby przyczynić się do nieodwracalnych zmian leśnego ekosystemu. Trzeba podkreślić, że łąki są terenem podmokłym, który wymagałby prac ziemnych. Natomiast rezerwat Łęgi Oborskie to las porastający bagnisty teren i zdaniem ekspertów, każda zmiana stosunków wodnych, może w konsekwencji doprowadzić do jego zniszczenia.

Projekt planu musi uzyskać jeszcze odpowiednie uzgodnienia, m.in. Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która może go zakwestionować. Do tej lokalizacji targowiska nie są również przekonani radni obecnej kadencji. Komisja uzdrowiskowa negatywnie zaopiniowała projekt. Można więc się spodziewać, że nawet jeśli plan uzyska niezbędne pozwolenia, nie zostanie przyjęty przez całą Radę Miejską Konstancina-Jeziorny. Póki co sprawa jest nadal otwarta, ale lokalizacja nowego targowiska stanęła pod znakiem zapytania.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Nowe targowisko w Konstancinie-Jeziornie

Na terenie Łąk Oborskich w Konstancinie-Jeziornie ma powstać nowe gminne targowisko. Rada Miejska Konstancina-Jeziorny na ostatniej sesji podjęła uchwałę o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi budowę targowiska i parkingu od strony ulic Wilanowskiej i Literatów, tuż za istniejącym placem handlowym.Konstancin: pomysł
na Łąki Oborskie


Gmina Konstancin-Jeziorna stała się pełnoprawnym właścicielem Łąk Oborskich, o które zabiegała w sądzie od 2005 roku. Sąd Najwyższy umorzył ostatnie postępowanie dotyczące niezwykle atrakcyjnych terenów o powierzchni 87 hektarów. Co powstanie na łąkach? Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego mogą tam powstać tereny rekreacyjne. Część łąk samorząd chce przeznaczyć również na gminne targowisko oraz parking.Centrum Konstancina rozkwitnie

W ciągu kilku najbliższych lat centrum Konstancina-Jeziorny może się zmienić. Rada miejska 29 czerwca uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla centralnej części miasta. Najwięcej czasu poświęcono terenom targowiska przy Al. Wojska Polskiego, na których w ciągu kilku lat może powstać duże centrum handlowo-rekreacyjne.Targ w Konstancinie

W środy i soboty uśpiony przez inne dni tygodnia teren Grapy, przy al. Wojska Polskiego, na kilka godzin zamienia się w gwarny i kolorowy plac targowy. Już od wczesnego rana zjeżdżają tu producenci warzyw i owoców, hodowcy drobiu, dostawcy artykułów spożywczych i przemysłowych oraz drobnej wytwórczości. Przyjeżdżają z bliskich i dalekich okolic Konstancina.

poniedziałek 30 maja 2016 - 09:36:31 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


Radca_prawny.jpg
RADCA PRAWNY / LEGAL COUNSELLOR
Dorota Szymańska
Telefon: 694 624 384
www.kancelariaszymanska.pl
Prawo cywilne, Prawo rodzinne, Prawo pracy. Full legal service of individual entrepreneurs, other legal and natural persons. Representation before courts.

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja