Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Dożynki Gminne 2015 w Bielawie - relacja


Dożynki Gminne 2015
w Bielawie - relacja


W niedzielę 13 września w Konstancinie-Jeziornie odbyły się gminne dożynki. Gospodarzem tegorocznego święta plonów, jak przed dwoma laty, było sołectwo Bielawa. Oprócz tradycyjnych dożynkowych obrzędów podczas święta plonów nie zabrakło także innych atrakcji, wśród których były m.in. konkursy, pokazy i występy muzyczne. Gwiazdą dożynek był znany zespół Loka.


Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka miesięcy temu nie było wiadomo czy tegoroczne dożynki w naszej gminie w ogóle się odbędą. Żadne sołectwo nie chciało podjąć się ich organizacji, ale w końcu zgłosiła się społeczność Bielawy i trzeba przyznać, że święto plonów było udane.

Reklamy Google:


Święto plonów otworzył tradycyjny dożynkowy korowód oraz prezentacja przepięknych wieńców. Co prawda, było ich tylko 13, czyli nieco mniej niż w ubiegłych latach, ale wyglądały imponująco. Następnie została odprawiona msza polowa w intencji konstancińskich rolników, podczas której księża z powsińskiej i mirkowskiej parafii poświęcili plony.

Po nabożeństwie tegoroczni starostowie dożynkowi sołtys Bielawy Iwona Siudzińska i Mariusz Lepianka, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, uroczyście wręczyli burmistrzowi Kazimierzowi Jańczukowi olbrzymi bochen chleba, wypieczony z tegorocznych plonów. Kazimierz Jańczuk ucałował go i zapewnił, że będzie dzielił chleb sprawiedliwie, by nikomu go nie zabrakło. Wraz z burmistrzem Konstancina-Jeziorny chlebem częstowali m.in. starostowie dożynkowi oraz Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, a także inni zaproszeni goście.

Nie obyło się również bez podziękowań dla rolników za ciężką pracę. Burmistrz wymienił także inwestycje samorządu, które już są i wkrótce będą realizowane na wiejskich terenach. Wspomniał m.in. o budowie sieci wodno-kanalizacyjnej, remoncie domu ludowego w Opaczy oraz modernizacji remiz strażackich. Podczas dożynek nagrodzono też najlepszych gminnych rolników. Swoje odznaczenia za pracę na rzecz lokalnej społeczności wręczyło m.in. lokalne Polskie Stronnictwo Ludowe.

Po części oficjalnej przyszła pora na zabawę - na scenie wystąpili m.in. lokalne zespoły Przepióreczka, Sonata, tancerze z Egurrola Dance Studio, grupa Samba z Zespołu Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie, karatecy z klubu IPPON Konstancin, a także folklorystyczne zespoły Łurzycanki, Powsinianie oraz Jarzębina Czerwona. Wieczorną część imprezy otworzył koncert zespołu Lovers, ale niekwestionowaną gwiazdą dożynek był znany zespół Loka, który na konstancińskiej scenie zagrał m.in. swój największy hit "Prawdziwe powietrze". Utwór do niedawna podbijał radiowe listy przebojów. Do tańca uczestników dożynek porwał natomiast zespół Jorrgus, a nocną dyskotekę poprowadził DJ. Nie zabrakło również pokazu sztucznych ogni, które rozświetliły niebo nad Bielawą, zwieńczając tym samym, zarówno dożynki, jak i tegoroczne żniwa.

Oprócz atrakcji scenicznych organizatorzy przygotowali również wiele zabaw, konkursów i warsztatów, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nie zabrakło również stoisk z regionalnymi specjałami, domowymi wypiekami, miodami, konfiturami, rękodziełem i potrawami z grilla. Jednak największym zainteresowaniem smakoszy cieszył się pyszny gulasz, przyrządzany na ogromnej patelni, którym każdy mógł się poczęstować. Była też wystawa maszyn rolniczych oraz dmuchańce dla dzieci. Dożynki prowadziła, prezenterka telewizyjna, wokalistka i aktorka Aleksandra Kostka, która jest mieszkanką Bielawy.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Tegoroczne dożynki jednak w Bielawie

Gospodarzem tegorocznych dożynek w gminie Konstancin-Jeziorna będzie sołectwo Bielawa. Obchody odbędą się w niedzielę, 13 września. Dotychczas tegoroczne święto plonów stało pod znakiem zapytania, ponieważ żadne z konstancińskich sołectw nie chciało podjąć się jego organizacji. Problem rozwiązała Bielawa, która zgłosiła swoją kandydaturę i podtrzyma ludową tradycję naszej gminy.Czy będą dożynki w Konstancinie-Jeziornie?

Nie wiadomo czy w tym roku w gminie Konstancin-Jeziorna odbędą się tradycyjne obchody dożynek. Dotychczas żadne z 22 wiejskich sołectw nie zgłosiło się do organizacji tegorocznego święta plonów. Władze gminy zapewniają, że mimo tych problemów dożynkowa tradycja będzie podtrzymana i obchody zostaną zorganizowane. Jednak nie wiadomo jakie i gdzie.Dożynki Gminne 2014
w Słomczynie - zdjęcia


W niedzielę 31 sierpnia odbyło się święto plonów gminy Konstancin-Jeziorna. W tym roku gospodarzem dożynek było sołectwo Słomczyn, w którym bawili się zarówno rolnicy, jak i inni mieszkańcy miasta i gminy. Wśród licznych atrakcji były m.in. występy lokalnych zespołów tanecznych i muzycznych. Gwiazdą dożynek była Anna Popek, znana prezenterka telewizyjna, która poprowadziła warsztaty kulinarne.Dożynki Gminne 2013
w Konstancinie


W niedzielę 15 września w Konstancinie-Jeziornie odbyły się gminne dożynki. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Bielawa. Mimo jesiennej pogody w dożynkach wzięło udział mnóstwo mieszkańców gminy, którzy chętnie brali udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Jedną z nich był koncert znanego zespołu Poparzeni Kawą Trzy.Konstancin: Dożynki Gminne 2012 - relacja

Mieszkańcy i władze samorządowe gminy Konstancin-Jeziorna w niedzielę 2 września podziękowali rolnikom za tegoroczne plony. Gospodarzem Dożynek Gminnych 2012 było sołectwo Czernidła, a honory starostów pełnili tutejsi rolnicy Iwona i Marek Makulscy. Podczas dożynkowej biesiady wystąpiły m.in. lokalne zespoły muzyczne i taneczne, a gwiazdą był Ludowy Zespół Artystyczny Promni.Dożynki Gminne 2011
- relacja i zdjęcia!


W ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się Dożynki Gminne 2011, które zostały zorganizowane na boisku przy remizie strażackiej w Gassach. Tradycyjne święto plonów, podczas którego przedstawiciele samorządu podziękowali rolnikom za całoroczną pracę, uświetniły występy ludowych zespołów, korowód dożynkowy oraz zabawa taneczna z zespołem Meteor.Dożynki Gminne 2010
- galeria zdjęć!


Z tradycyjną pieśnią na ustach rozpoczęły ludowe zespoły Kawęczynek i Powsinianie Gminne Dożynki 2010 w Opaczy, prowadząc uroczysty korowód przebogatych wieńców i potężnych chlebów dożynkowych z większości sołectw znajdujących się na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna. W barwnym pochodzie przeszli sołtysi i przedstawiciele wsi: Bielawy, Cieciszewa, Ciszycy, Czernideł, Dąbrówki, Gassów, Habdzina, Kawęczynka, Łęg, Opaczy i Słomczyna.

poniedziałek 14 września 2015 - 08:46:35 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja