Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nowe kamery w Konstancinie-Jeziornie (więcej...)


Nowe kamery
w Konstancinie-Jeziornie


Niebawem w Konstancinie-Jeziornie zainstalowane zostaną nowe kamery monitoringu miejskiego. Nasza gmina podpisała umowę z Mazowieckimi Sieciami Światłowodowymi Sp. z o.o. w sprawie dostawy, montażu i konfiguracji zestawu sprzętu do obsługi monitoringu. Obecnie w Konstancinie działają 44 kamery zainstalowane w różnych punktach miasta.


Na wniosek komendanta Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie zmodernizowany zostanie system monitoringu wizyjnego miasta. Zakup dodatkowego sprzętu oraz jego instalacja ma w zdecydowany sposób poprawić jakość obserwacji i rejestracji systemu monitoringu miejskiego. Dzięki inwestycji będzie można zamontować kolejne kilkanaście kamer, które pojawią się m.in. przy budowanym kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Bielawskiej.

Reklamy Google:


Od lipca 2011 roku Konstancin-Jeziorna jest monitorowany przez całą dobę. Pięciu pracowników centrum monitoringu, usytuowanego w komisariacie policji przy ul. Polnej, przez 24 godziny na dobę obserwuje obraz z 44 kamer zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Kamery znajdują się min. na skrzyżowaniach ulic Warszawskiej i Mirkowskiej, Piłsudskiego i Sobieskiego, Piasta i Wierzejewskiego, Prusa i Rycerskiej oraz Wilanowskiej i Mickiewicza, a także na placu Zgody, w Parku Zdrojowym oraz na rondach w Skolimowie i na Królewskiej Górze. Jedna z kamer jest zainstalowana na dachu amfiteatru i umożliwia nie tylko obserwowanie części parku lecz także widowni podczas koncertów.

Obecne rozwiązania techniczne, które zastosowano do budowy monitoringu, umożliwiają m.in. rejestrowanie obrazu, który może być istotnym materiałem dowodowym. W założeniu monitoring ma znacznie poprawić bezpieczeństwo i umożliwić straży miejskiej i policji szybszą reakcję na popełniane przestępstwa lub wykroczenia.

Źródło: Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Monitoring postrachem wandali w Konstancinie!

Pod koniec grudnia 2011 r. wandale pomazali sprejem pomnik katyński, który znajduje się przy pasażu Sienkiewicza w Konstancinie. Dewastacja miejsca pamięci zbulwersowała wielu mieszkańców i samorządowców. Dzięki kamerom miejskiego monitoringu, które znajdują się w różnych punktach miasta, dość szybko udało się znaleźć sprawcę.

Monitoring w
Konstancinie - teraz 24h!


Od 1 lipca 2011 roku Konstancin będzie monitorowany przez całą dobę. Pracę zaczyna pięciu pracowników centrum monitoringu, usytuowanego w komisariacie policji przy ul. Polnej. Operatorzy przez 24 godziny na dobę będą obserwowali obraz z 19 kamer, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Monitoring ma znacznie poprawić bezpieczeństwo i umożliwić straży miejskiej i policji szybszą reakcję na popełniane przestępstwa lub wykroczenia.


Nowe kamery
w Konstancinie!


Jeszcze w tym roku Konstancin może być monitorowany aż przez 16 kamer. We wrześniu rozstrzygnięty zostanie przetarg na dostawę i montaż nowych urządzeń monitorujących miasto. Radni przeznaczyli na ten cel 100 tys. złotych.

wtorek 22 kwietnia 2014 - 06:54:50 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja