Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Dożynki Gminne 2013 w Konstancinie (więcej...)


Dożynki Gminne 2013
w Konstancinie


W niedzielę 15 września w Konstancinie-Jeziornie odbyły się gminne dożynki. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Bielawa. Mimo jesiennej pogody w dożynkach wzięło udział mnóstwo mieszkańców gminy, którzy chętnie brali udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Jedną z nich był koncert znanego zespołu Poparzeni Kawą Trzy.


W tym roku gminne dożynki odbyły się w Bielawie, na boisku przy ul. Wspólnej, gdzie zlokalizowano zarówno scenę, miejsca dla publiczności, parkiet, jak i liczne namioty, w których prezentowali się rzemieślnicy, lokalne firmy i instytucje oraz serwowano rozmaite przysmaki. Nie mogło zabraknąć również dmuchanych zjeżdżalni, trampolin i kucyków dla najmłodszych, a cały plac udekorowano tegorocznymi płodami rolnymi.

Reklamy Google:


Tuż przed południem dożynki otworzył tradycyjny korowód, podczas którego na plac uroczyście weszli przedstawiciele prawie wszystkich konstancińskich wsi, prezentując swoje wieńce dożynkowe. Następnie odbyła się msza, podczas której poświęcono tegoroczny chleb, modlono się za urodzaj oraz rolników. Po nabożeństwie tegoroczni starostowie dożynkowi Ewa Lepianka i Zenon Bednarczyk, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, uroczyście wręczyli burmistrzowi Kazimierzowi Jańczukowi olbrzymi bochen chleba, wypieczony z tegorocznych plonów. Kazimierz Jańczuk ucałował go i zapewnił, że będzie dzielił chleb sprawiedliwie, by nikomu go nie zabrakło. Wraz z burmistrzem Konstancina-Jeziorny chlebem częstowali m.in. starostowie dożynkowi oraz Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, a także księża i Iwona Siudzińska, sołtys Bielawy.

Podczas swojego przemówienia burmistrz Kazimierz Jańczuk złożył życzenia wszystkim konstancińskim rolnikom. Podziękował im za ciężką pracę oraz wymienił kilka inwestycji realizowanych na terenach wiejskich. Głos zabrał również Józef Zalewski, radny powiatowy, który odczytał list od wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Podczas dożynek nagrodzono też najlepszych gminnych rolników. Swoje odznaczenia za pracę na rzecz lokalnej społeczności wręczyło m.in. lokalne Polskie Stronnictwo Ludowe.

Po części oficjalnej przyszła pora na zabawę - na scenie można było zobaczyć m.in. zespoły Sonata, Przepióreczka, Jarzębina Czerwona i Łurzycanki oraz tancerzy z Egurola Dance Studio. Oprócz występów na scenie odbywały się niezwykle zabawne konkursy z nagrodami, w których chętnie brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Dożynki prowadziła, prezenterka telewizyjna, wokalistka i aktorka Aleksandra Kostka, która jest mieszkanką Bielawy.

W tym roku gwiazdą dożynek był zespół Poparzeni Kawą Trzy. To niezwykle barwna, rockowo-popowa grupa założona w 2005 roku przez dziennikarzy radiowych. W Bielawie zagrali Wojciech Jagielski, Jacek Kret, Roman Osica, Krzysztof Zasada, Marian Hilla, Mariusz Gierszewski i Krzysztof Tomaszewski. W swoim repertuarze radiowcy mają wiele coverów, które wykonują w oryginalnych aranżacjach oraz autorskie utwory. Autorem większości tekstów jest współpracujący z zespołem znany dziennikarz i satyryk - Rafał Bryndal. Zespół nagrał swoją pierwszą płytę w 2010 roku, popularność przyniósł mu przebój "PiłkarSKA", nagrany przed Euro 2012.

Charyzmatyczni muzycy od pierwszych chwil koncertu przypadli do gustu dożynkowej publiczności, nawiązując z nią świetny kontakt. Zespołowi Poparzeni Kawą Trzy udało się nawet porwać do tańca część publiczności, która świetnie się bawiła przy niezwykle dowcipnych i energetycznych piosenkach. Tegoroczne dożynki zakończyła dyskoteka, którą pod gołym niebem poprowadził poprowadzi DJ Łukasz Matusik.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Konstancin: Dożynki Gminne 2012 - relacja

Mieszkańcy i władze samorządowe gminy Konstancin-Jeziorna w niedzielę 2 września podziękowali rolnikom za tegoroczne plony. Gospodarzem Dożynek Gminnych 2012 było sołectwo Czernidła, a honory starostów pełnili tutejsi rolnicy Iwona i Marek Makulscy. Podczas dożynkowej biesiady wystąpiły m.in. lokalne zespoły muzyczne i taneczne, a gwiazdą był Ludowy Zespół Artystyczny Promni.

Dożynki Gminne 2011
- relacja i zdjęcia!


W ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się Dożynki Gminne 2011, które zostały zorganizowane na boisku przy remizie strażackiej w Gassach. Tradycyjne święto plonów, podczas którego przedstawiciele samorządu podziękowali rolnikom za całoroczną pracę, uświetniły występy ludowych zespołów, korowód dożynkowy oraz zabawa taneczna z zespołem Meteor.


Dożynki Gminne 2010
- galeria zdjęć!


Z tradycyjną pieśnią na ustach rozpoczęły ludowe zespoły Kawęczynek i Powsinianie Gminne Dożynki 2010 w Opaczy, prowadząc uroczysty korowód przebogatych wieńców i potężnych chlebów dożynkowych z większości sołectw znajdujących się na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna. W barwnym pochodzie przeszli sołtysi i przedstawiciele wsi: Bielawy, Cieciszewa, Ciszycy, Czernideł, Dąbrówki, Gassów, Habdzina, Kawęczynka, Łęg, Opaczy i Słomczyna.

poniedziałek 16 września 2013 - 08:12:13 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja